Singapur  

Veľká Cesta Singapurom A Malajziou

   
Letecky
Iná
Cena od: 2 729,00 € 

Popis

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet do Singapuru s medzipristátiami.

2. deň SINGAPUR

Prílet do Singapuru, transfer do hotela. Popoludní prechádzka po strede mesta s návštevou tamilského hinduistického chrámu Sri Marianmam, kde sa v podv čer koná zaujímavá ceremónia - púdža s ohňovými obiet. Nocľah v Singapure.

3. deň SINGAPUR

Raňajky. Poldenná prehliadka mesta: Čínska štvrť, Rafflesov pomník, parlament, botanická záhrada s vyhlásenou kolekciou orchideí, vrch Mount Faber, odkiaľ je prekrásny pohľad na celé mesto. Popoludní sa môžete venovať nákupom na preslávenej Orchard Road. Odporúčame ďalej fakultatívny výlet lanovkou na ostrov Sentosa - zábavný park s úchvatným akváriom, delfínej lagúnou, umelou sopkou, motýlie záhradou a hmyzím pavilónom a mnohými ďalšími atrakciami. Nocľah v Singapure.

4. deň SINGAPUR - JOHOR BAHRU - MELAKA

Raňajky. Transfer cez hrádzu v Johor Bahru, pokračovanie do Melaky. Prehliadka koloniálnej Melaky s návštevou zrúcanín kostola sv. Pavla, kde býval pochovaný sv. František Xaverský. Domy v centre sú natreté tmavo červenou farbou, vyniká medzi nimi sídlo bývalého holandského guvernéra Stadthuys. Návšteva najstaršieho čínskeho chrámu v Malajzii Cheng Hoon Teng a uličky starých čínskych kupeckých domčekov na Hang Jebat. Nocľah v Melace.

5. deň MELAKA - PUTRA JAYA - KUALA LUMPUR

Raňajky. Odchod z Melaky do Putra Jaya. Putra Jaya vyrástla na zelenej lúke a dominanta mi mestá sú ohromná mešita Masjid Putra na okraji umelého jazera a vládny palác Perdana Putra s námestím Dataran Putra. Mesto je dôkazom ohromného rozvoja, ktorý Malajzia v posledných tridsiatich rokoch prekonala. Pokračovanie do Kuala Lumpur, nocľah v Kuala Lumpur.

6. deň KUALA LUMPUR

Raňajky. Celodenná prehliadka Kuala Lumpur, s návštevou ústredného námestia Merdeka, Národnej mešity, prechádzka okolo hlavnej železničnej stanice, ktorá bola postavená v romantickom maurskom slohu. Mestu dominuje televízna veža a dvojica mrakodrapov ropnej firmy Petronas. Výlet pokračuje blízkym okolím mesta a návštevou scénických hinduistických svätýň v jaskyniach Gua Batu. Večer odporúčame - čame návštevu večerného trhoviska v čínskej štvrti okolo uličky Jalan Petaling. Nocľah v Kuala Lumpur.

7. deň KUALA LUMPUR - TAMAN NEGARA

Raňajky. Odchod do jedného z najcennejších národných parkov sveta Taman Negara, ktorý chráni pôvodný malajský tropický dažďový prales, druhovo najbohatší lesný ekosystém našej planéty. Príjazd na mólo v Kuala Tembeling, pokračovanie loďou po rieke do pralesného hotela v Taman Negare. Večera. Nočná prechádzka pralesom s pozorovaním atmosféry nočnej džungle. Nocľah.

8. deň TAMAN NEGARA

Raňajky. Výprava do pralesa, prechádzka po najdlhšom svetovom závesnom chodníku v korunách stromov, čo umožňuje vzácne nahliadnutie do druhovo bohatého korunného poschodia pralesa s orchideami, liánami a kvetmi pralesných velikánov. Obed. Popoludní krátky rafting a návšteva domorodej dedinky tzv orang asli, pôvodných obyvateľov Malajského polostrova, ktoré ešte žijú na úrovni doby kamennej. Večera, nocľah.

9. deň TAMAN NEGARA - CAMERON HIGHLANDS

Raňajky. Vodným taxi prekonanie rieky Tembeling do mestečka Kuala Tanah. Cesta pokračuje pozemnou cestou na Cameronskou vysočinu v štáte Perak. Toto miesto preskúmal a zmapoval brit William Cameron koncom 19. storočí za účelom rekreácie britským kolonialistov. Dnes je táto vysočina ( 1.300 - 1.800 mnm ) známa produkciou čaju, ovocia a zeleniny. Zastávka na čajové farme spojená s ochutnávkou čaju. Nasleduje miestny trh s ovocím zeleninou a zastávka na jahodovej farme. Nocľah.

10. deň CAMERON HIGHLANDS

Raňajky. Nasleduje prechádzka machovým pralesom s exotickou flórou ( orchidey, korenie, paprade a so šťastím kvitnúce Rafflesia, kvety s najväčšími kvetmi na svete ). Cesta pokračuje okolo blízkych vodopádov a následne do osady pôvodných obyvateľov orang asli. Návrat na hotel. Nocľah.

11. deň CAMERON HIGHLANDS - BUKIT MERAH - PENANG

Raňajky. Odchod do Penangu. Cestou prehliadka vápencové jaskyne Tempurung. Ďalšia zastávka v Bukit Merah Laketown rezortu spojená s návštevou ostrova orangutanov. Krátka prechádzka po ostrove s pozorovaním týchto vzácnych ľudoopov. Po ďalšej dvojhodinovej ceste prejdete po najdlhšom malajskom moste na ostrov Penang. Ubytovanie, nocľah

12. deň GEORGETOWN

Raňajky. Prehliadka Georgetowne zahŕňa hradby pôvodnej pevnosti Cornvallis, rušnú Street of Harmony, Khoo Kongsi - čiže klanovej domy zhromažďujúce rodiny z čínskych komunít, Chew Jetty - pôvodná čínska štvrť, chrám Chayamangkalaram - čiže chrám ležiaceho Budhu. Voľné popoludnie k idnividuální prehliadke mesta. Nocľah.

13. deň LANGKAWI

Raňajky. Transfer do prístavu. Nasleduje dvojhodinová plavba trajektom na ostrov Langkawi. Po príchode na Langkawi transfer do plážového hotela. Ubytovanie. Popoludní voľný program.

14. - 15. deň LANGKAWI - VOĽNÝ PROGRAM

Raňajky. Voľný program na ostrove Langkawi. Možnosť kúpania. Odporúčame výlet lanovkou na horu Gunung Machinchang - vysutém plošina s výhľadom na celý ostrov.

16. deň ODLET DO PRAHY

Raňajky. Voľné dopoludnie. Popoludní transfer na letisko. Nasleduje Odlet cez Kuala Lumpur späť do Prahy.

17. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha – Singapur a Langkawi – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), trajekt Penang - Langkawi, 14x nocľah s raňajkami v hoteloch 3*-4*, 1 obed a 2 večere v Taman Negara, program podľa itinerára vrátane vstupov a transferov miestneho sprievodcu a sprievodcu ESO travel (min.16 osôb),

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 369,- EUR, fakultatívne výlety, cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň,

Termíny
Praha Iná
Cena od: 2 969,00 € 
Praha Iná
Cena od: 2 729,00 € 
Bezplatna inzercia zdarma | Pracovne ponuky v zahranici | Praca a brigady v zahranici | Volne pracovne miesta v zahranici | Praca a brigady v zahranici | Personalny leasing | Pracovna agentura bratislava | Ponuka prace v rakusku | Praca a brigady v zahranici | Praca a brigady v zahranici | Brigady a brigada v zahranici | Brigada na leto v zahranici | Letne brigady v zahranici | Modelingova agentura bratislava | Dovolenka last minute | Dovolenka a ubytovanie v chorvatsku | Lacne letenky online | Najlacnejsie letenky online | Bezlepkova pizza bratislava | Inzercia Praca | Praca a brigady v zahranici | Dovolenky last minute | Dovolenky a zajazdy online | Lacne letenky pre firmy | Ponuka prace v rakusku | Donaska pizze a jedla bratislava | Tvorba web stranok bratislava