Mexiko (Amerika)  

Mexiko A Kuba - To Najkrajšie Z Karibiku

Letecky
Iná
Cena od: 3 131,00 € 

Mexiko – pláže ako zo sna, mangrovníkové háje a pozostatky pradávnych mocných civilizácií, stále živé tradície, pôvodná kultúra, tanec a hudba, polostrov Yucatán a krásna Mayská riviéra. Toto všetko v kombinácií s prírodnými krásami Kuby, rytmami Salsy, dobrého jedla a čistých vôd Karibiku i Atlantiku.

15-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

4* hotely

Stravovanie

All inclusive - Cancun, Mayská riviéra, Trinidad, Varadero, Polpenzia - Mérida, Havana, obedy počas vybraných výletov.

Letecká.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA – letisko - BA. Miestnu dopravu klimatizovaným mikrobusom. 5x ubytovanie v Mexiku s all inclusive, 1x ubytovanie s polpenziou v Meride, 3x ubytovanie v Havane v kvalitnom 4* hoteli s polpenziou, obedy počas výletov, 1x ubytovanie v Trinidade s all inclusive, 3x ubytovanie na Varadere v 4* hoteloch s all inclusive. Slovensky/česky hovoriaci sprievodca počas okruhu, anglicky/česky hovoriaci delegát počas pobytu. Výlety, vstupné do pamiatok a múzeí podľa programu. Hodinová jazda na starých amerických autách. Prelet Cancun - Havana.

Príplatok za jednolôžkovú izbu. Fakultatívne výlety (najmä vstupy do tematických parkov). Nápoje a stravu neuvedenú v programe.

Povinné poplatky

Servisné poplatky 550 EUR. Vstupná turistická karta na Kubu 22 EUR.

Upozornenie

Niektoré múzeá alebo tabakové fabriky môžu byť počas sviatkov zatvorené.

Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb.

 

Odlet z Európy do  Cancúnu. Transfer do pohodlia all inclusive hotela, prvý dotyk s príjemnými vlnami tyrkysových vôd Karibiku. Oddych na piesočnatých plážach tohto moderného letoviska, ktoré bolo ešte pred 50 rokmi len bielym miestom na mape.

Relax na pláži.

V ranných hodinách sa vydáme do mesta Mérida, koloniálneho mesta s francúzskym šarmom. Založil ho v roku 1952 na rozvalinách bývalého mayského mesta dobyvateľ Francisco de Montejo. Na začiatku 20.storočia mala Mérida údajne najviac milionárov na svete – o niekdajšej prosperite dodnes svedčia veľkolepé pláže, parky a sochy. Cestou navštívime jednu z najznámejších mayských pamiatok - Chichen Itzá, považovanú za univerzitu mayskej kultúry. Toto archeologické nálezisko odhaľuje mayské znalosti matematiky, architektúry a astronómie. Dokumentuje ich aj množstvo významných stavieb: chrám Kukulcán alebo "hrad", ihrisko na loptovú hru „života a smrti“ (kapitán víťazného družstva bol obetovaný bohom), Chrám lebiek, Chrám Jaguára, observatórium, Tisíc stĺpcov a posvätná studňa. Možnosť kúpania v cenote. Ubytovanie v Meride.

Cestou do Uxmal navštívime Eco Museo de Cacao. Uxmal, „trikrát stavané“ mayské mesto, jedna z najväčších a najzaujímavejších zaujímavých archeologických lokalít Mayov. Obdivovať budeme monumentálne stavby: Guesserova pyramída, Dom guvernéra, Dvor mníšok, či Dom korytnačiek.  Cez Valladolid sa presunieme až na nádhernú na Mayskú Riviéru, opäť do pohodlia  all inclusive hotela.

Voľný program na úchvatných plážach Myskej riviéry. Plávanie v mori pri východe slnka, sladké ničnerobenie, skvelá tequila, prechádzka po piesku pri západe slnka, večerný drink v bare, tanečná zábava pri skvelej kapele tradičných hudobníkov mariaches, ktorí sú obzvlášť užitoční, ak sa urazí Vaša partnerka - nechajte jej zahrať serenádu a odpustí Vám čokoľvek. Fakultatívne možnosť návštevy niektorého z okolitých tematických parkov – Xel-Ha, jeden z najväčších prírodných parkov sveta s jedinečným šnorchlovaním či Xcaret - eko-archeologický park s množstvom atrakcií a vynikajúcou nočnou show zobrazujúcou celú históriu prostredníctvom tanca.

Voľný program na úchvatných plážach Riviera Maya.

Transfer na letisko v Cancúne. Prelet na Kubu.

Po raňajkách začneme deň prehliadkou kubánskej metropoly Havany. Moderná univerzita a Námestie revolúcie v kontraste s UNESCO chránenou štvrťou Havana vieja. Svetoznáme a najmä rušné nábrežie s promenádou Malecón s vyhliadkou na pevnosť El Morro, chrániace ústie zálivu. Rezidenčná štvrť Vedado, Kolumbov pamätník, koloniálne El Capitolio (Kapitol) – replika amerického vzoru, bývalý prezidentský palác a Gran Teatro, Central Park. Pešia prechádzka uličkami starého mesta, námestie sv. Františka s katedrálou a čulým ruchom. Uvidíme aj kubánske ženy v typickom bielom oblečení posedávajúce a fajčiace cigary, hudobníkov, tanečníčky. Veľkolepé námestie Plaza de Armas, Palác Villanueva, El Templete, múzeum rumu, obľúbené Hemingwayove podniky La Floridita a Bodeguita del Medio. Zažijeme veľmi zaujímavú hodinovú jazdu na starých amerických autách. Možnosť večernej návštevy známeho kabaretu (za poplatok, odporúčame objednať vopred v CK).

Presunieme sa do oblasti Piňar del Rio, ktorá je známa masívnymi vápencovými útvarmi – mogotmi, s množstvom krasových útvarov a jaskýň a predovšetkým najlepších tabakových plantáží na svete!  Navštívime tabakovú fabriku – zistíme, podľa čoho sa pozná tá pravá cigara pre pánov a dámy a ktoré cigary sú najkvalitnejšie. Cesta nás povedie do údolia Viňjales so zastávkou na vyhliadke „Los Jasmines“, odkiaľ uvidíme celé údolie, navštívime jaskyňu Cueva del Indio, preplavíme sa na starovekých lodičkách podzemnou riekou v útrobách jaskyne. Nesmieme vynechať známu kubánsku maľbu na skale Mural of the Prehistory. Návrat do Havany.

Po raňajkách sa vydáme na cestu do starého koloniálneho mesta Trinidad, so zastávkou v Guama na krokodílej farme a v dedinke Taino. Zastavíme sa v nádhernom mestečku Cienfuegos, známe aj prívlastkom „Perla juhu“. Vďačí zaň kráse svojho historického centra, kde si pozrieme park Jose Martího, hlavné námestie obkolesené reprezentatívnymi stavbami a architektonickými skvostami s 19. a 20. storočia, mestské divadlo a významný Palacio de Valle.

Trinidad, romantické koloniálne mestečko sa teší patronátu UNESCO or roku 1988. Návšteva miestneho múzea, pestrofarebné uličky plné hráčov domina, baseballu a konských povozov bez jediného auta. Ochutnáme lahodný kokteil z cukrovej trstiny z miestnych plantáží údolia Valle de los Ingenios. Majiteľ bývalej koloniálnej farmy na jej spracovanie, Manaco Iznaga, sledoval svojich robotníkov z vysokej strážnej veže. Pokračovanie do Santa Clary, miesta posledného odpočinku národného hrdinu „Che“ Guevaru. Vykoľajený vlak označuje rozhodujúce momenty Kubánskej revolúcie. Varadero.

 

 

Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere, pohodlie all inclusive hotela, najkvalitnejší kubánsky rum, ľadové mojito, cuba libre, hodiny salsy, výučba španielčiny, večerné show, šnorchlovanie, potápanie, fakultatívne výlety, miestne trhy. Dosýta si vychutnáte dokonalý oddych.

Pobyt na pláži.

Predposledný deň voľno do transferu na letisko. Rozlúčka s nádherným „ostrovom slobody“. Odlet do Európy.  

Prílet do Európy.

Hlboká džungľa, pláže ako zo sna, mangrovníkové háje a pozostatky pradávnych mocných civilizácií. Stále živé tradície a pôvodná kultúra. Na záver skonštatujete spolu s Krištofom Kolumbom (po tom, čo sa vylodil na východe Kuby): „Toto je najkrajšia krajina, akú kedy zhliadlo oko človeka“.

Medzinárodnú letenku. Transfer BA-Schwechat-BA. Dopravu vlastným klimatizovaným mikrobusom. Ubytovanie v kvalitných 4* hoteloch s polpenziou, obedy, v Mexiku, Trinidade a na Varadere ubytovanie v 4* all inclusive hoteli. Služby česky/slovensky hovoriaceho sprievodcu/delegáta. Vstupné do pamiatok a múzeí.

Vstupná turistická karta 22 EUR, miestne odletové taxy v Cancúne cca 27 USD, na Kube 25 CUC. Fakultatívne vstupy a výlety (predovšetkým do tématických parkov). Príplatok za jednoposteľovú izbu. Komplexné cestovné poistenie 2,60 EUR/os./deň. Poistné krytie môžete rozšíriť nadštandardným pripoistením stornovacích poplatkov a pripoistením meškania lietadla.

Povinné poplatky

Letiskové poplatky cca 492 EUR.

Základná cena je kalkulovaná na základe tarifnej triedy Q leteckej spoločnosti Air France. V prípade jej obsadenia sú vyššie triedy za doplatok.

Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb.

1.-2. deň Odlet z Európy do Cancúnu. Transfer do pohodlia all inclusive hotela, prvý dotyk s príjemnými vlnami tyrkysových vôd Karibiku. Oddych na piesočnatých plážach. Fakultatívne možnosť návštevy ostrova Isla Mujeres, či top nákupných centier a promenády moderného Cancúnu, ktorý bol ešte pred 50 rokmi len bielym miestom na mape!

3. deň Mérida, koloniálne mesto s francúzskym šarmom. Založil ho v roku 1952 na rozvalinách bývalého mayského mestá dobyvateľ Francisco de Montejo. Na začiatku 20.storočia mala Mérida údajne najviac milionárov na svete – o niekdajšej prosperite dodnes svedčia veľkolepé plaáe, parky a sochy. Uxmal, „trikrát stavané“ mayské mesto, jedna z najväčších a najzaujímavejších zaujímavých archeologických lokalít Mayov. Obdivuhodné stavby: Guesserova pyramída, Dom guvernéra, Dvor mníšok, či Dom korytnačiek. Návrat k ruinám po zotmení – jedinečná svetelná a zvuková show zachytáva čaro a mystiku mayských legiend.

4. deň Pokračovanie do Chichen Itzá, považovanú za univerzitu mayskej kultúry. Toto archeologické nálezisko odhaľuje mayské znalosti matematiky, architektúry a astronómie. Dokumentuje ich aj množstvo významných stavieb: chrám Kukulcán alebo "hrad", ihrisko na loptovú hru „života a smrti“ (kapitán víťazného družstva bol obetovaný bohom), Chrám lebiek, Chrám Jaguára, observatórium, Tisíc stĺpcov a posvätná studňa. Možnosť kúpania v cenote. Cez Valladolid až na nádhernú na Mayskú Riviáru, opäť do pohodlia 4* all inclusive hotela.

5.-6. deň Voľný program na úchvatných plážach Riviera Maya. Plávanie v mori pri východe slnka, sladké ničnerobenie, obed v rámci all-inclusive balíka, skvelá tequila, prechádzka po piesku pri západe slnka, večerný drink v bare, tanečná zábava pri skvelej kapele tradičných hudobníkov mariaches (sú obzvlášť užitoční, ak sa urazí niekoho partnerka: nechajte jej zahrať serenádu a odpustí vám čokoľvek!). Fakultatívne možnosť návštevy niektorého z okolitých tematických parkov – Xel-Ha (jeden z najväčších prírodných parkov sveta s jedinečným šnorchlovaním) či Xcaret (eko-archeologický park s množstvom atrakcií a vynikajúcou nočnou show zobrazujúcou celú históriu prostredníctvom tanca).

7.-8. deň Transfer na letisko v Cancúne, odlet na Kubu. Havana – prehliadka kubánskej metropoly. Moderná Univerzita a Námestie revolúcie v kontraste s Unescom chránenou štvrťou Havana vieja. Svetoznáme nábrežie Malecón s vyhliadkou na pevnosť El Morro, chrániacu ústie zálivu. Rezidenčná štvrť Vedado, Kolumbov pamätník, koloniálne El Capitolio – verná replika amerického vzoru, bývalý Prezidentský palác a Gran Teatro. Peší prieskum uličiek starého mesta, námestie sv. Františka s katedrálou a živým ruchom. Hudobníci, tanečníčky, obrovské cigary. Veľkolepé námestie Plaza de Armas, obľúbené Hemingwayove podniky La Floridita a Bodeguita del Medio. Možnosť večernej návštevy svetoznámeho kabaretu (fakultatívne).

9. deň Presun do Pinar del Rio, oblasti známych vápencových útvarov – mogotov, obrovského množstva krasových útvarov a jaskýň a predovšetkým najlepších tabakových plantáží na svete! Návšteva továrne na tabak – podľa čoho sa pozná tá najkvalitnejšia cigara, ktoré sú vhodnejšie pre dámy a ktoré pre tvrdých chlapov? Pokračovanie do údolia Viňales so zastávkou na vyhliadke „Los Jasmines“, návšteva jaskyne Cueva del Indio na starodávnych lodičkách plaviacich sa podzemnou riekou. Návrat do Havany.

10. deň Presun do Trinidadu so zastávkou v Cienfuegos, mesta s prívlastkom „perla juhu“. Vďačí zaň kráse svojho historického centra – pozrieme si park Jose Martího, hlavné námestie obkolesené reprezentatívnymi príkladmi architektúry 19. a 20. storočia, mestské divadlo a významný Palacio de Valle.

11. deň Trinidad, romantické koloniálne mestečko sa teší patronátu UNESCO od roku 1988. Návšteva miestneho múzea, pestrofarebné uličky plné hráčov domina, baseballu a konských povozov bez jediného auta. Lahodný kokteil z cukrovej trstiny z miestnych plantáží údolia Valle de los Ingenios. Majiteľ bývalej koloniálnej farmy na jej spracovanie Manaco Iznaga sledoval svojich robotníkov z vysokej strážnej veže. Pokračovanie do Santa Clary, miesta posledného odpočinku národného hrdinu „Che“ Guevaru. Vykoľajený vlak označuje rozhodujúce momenty Kubánskej revolúcie. Večer príchod na Varadero.

12.-13.deň Oddych na vyhlásených belostných plážach Varadera. Pohodlie all inclusive hotela, najkvalitnejší kubánsky rum, ľadové mojito, cuba libre a bohaté možnosti aktivít. Hodiny salsy, vyučovanie španielčiny, večerné show, šnorchlovanie, potápanie, plávanie s delfínmi. Dosýta si vychutnáte dokonalý oddych!

14.-15.deň Záverečné dopoludnie na vašej pláži, transfer do Havany a letecký návrat domov.

Termíny
Viedeň Iná
Cena od: 3 131,00 € 
Bezplatna inzercia zdarma | Pracovne ponuky v zahranici | Praca a brigady v zahranici | Volne pracovne miesta v zahranici | Praca a brigady v zahranici | Personalny leasing | Pracovna agentura bratislava | Ponuka prace v rakusku | Praca a brigady v zahranici | Praca a brigady v zahranici | Brigady a brigada v zahranici | Brigada na leto v zahranici | Letne brigady v zahranici | Modelingova agentura bratislava | Dovolenka last minute | Dovolenka a ubytovanie v chorvatsku | Lacne letenky online | Najlacnejsie letenky online | Bezlepkova pizza bratislava | Inzercia Praca | Praca a brigady v zahranici | Dovolenky last minute | Dovolenky a zajazdy online | Lacne letenky pre firmy | Ponuka prace v rakusku | Donaska pizze a jedla bratislava | Tvorba web stranok bratislava